Vi fandt desværre ingen resultater for .
Frøslev tilslutter sig Falcks virksomhedsberedskab
Danmark står i en ny sikkerhedspolitisk virkelighed. Myndighederne har hen over det seneste år skærpet vurderingen af truslen fra hybride angreb og fysisk sabotage mod vores infrastruktur; herunder både energiforsyning og militære anlæg. Dette stiller helt nye krav til de leverandører, der agerer i værdikæden omkring vores kritiske samfundsfunktioner.
Hos Frøslev følger vi denne udvikling tæt. Vi ser et stigende behov for byggematerialer og specialløsninger til projekter, hvor sikkerhedskravene rækker langt ud over det sædvanlige.
For at imødekomme dette, har vi hos Frøslev etableret et dedikeret team, der arbejder med særligt prioriterede projekter. Vores specialister opererer med de nødvendige sikkerhedsgodkendelser og har erfaring med at håndtere projekter, hvor diskretion, sporbarhed og dokumentation er altafgørende.
Vi ved, at I som førende aktør på det danske marked ofte er involveret i de største og mest komplekse entrepriser. I de tilfælde, hvor jeres kunder stiller krav om sikkerhedsgodkendte samarbejdspartnere eller leverancer til kritisk infrastruktur, står vores team klar til at støtte jer som en strategisk samarbejdspartner.
Vi tilbyder teknisk rådgivning og leverancesikkerhed, der er gearet til det nuværende trusselsbillede, så vi i fællesskab kan sikre de projekter, der holder Danmark kørende.
Hvis I ser et potentiale for samarbejde omkring denne type specialiserede opgaver, er I meget velkomne til at kontakte os.
Vi ser frem til en eventuel dialog om, hvordan vi sammen kan styrke robustheden i de danske byggeprojekter.